Woman using tissue

Чај против кашлица од само две состојки

Направете чај за кашлица од само две состојки.

Состојки:

  • 1 кесе негро бонбони
  • 100 мл. млеко

Подготовка:

  1. Се ставаат бонбоните во шерпа да се стопат на оган, па се додава млеко и се меша да се соедини.
  2. Се става во тегла течноста и се пие по мало лажиче неколку пати на ден.

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука