Бомбици полни локум и чоколадо

Бомбици полни локум и чоколадо

Направете вкусни бомбици со локум.

Состојки:

 • 500 гр. локум
 • 200 гр. шеќер во прав
 • 100 гр. црно чоколдо
 • 1 лимон
 • 200 гр. кокос
 • 1 кесе чоколадни мрвици

Подготовка:

 1. Се ситни локумот, се додава шеќер во прав и сок од лимон.
 2. Се меша и се ставаат 150 грама кокос.
 3. Се става рендано чоколадо.
 4. Се премесува смесата.
 5. Се прават бомбици и се валкаат пола во кокос, пола во мрвици.

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука