Пијте што повеќе вода на ден – Но избегнувајте да ја пиете во овој период

Пијте што повеќе вода на ден – Но избегнувајте да ја пиете во овој период

Водата е здрава и корисна и треба да се пие колку може повеќе, но има случаи кога не треба да ја внесуваме.

Имено, откако ќе се најадете, не треба веднаш да се напиете вода.

Се јавува тежина во желудникот, надуеност, како и болка во стомакот.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината