Колку долго се пече погача – Правило за да биде вкусна и успешна

Колку долго се пече погача – Правило за да биде вкусна и успешна

Кога правиме погача, за да биде вкусна и успешна, многу е важно колку долго ќе ја печеме.

Се пече на 220 степени 15 минути и потоа се намалува на 180 степени и се пече додека да порумени, се заедно околу 40 минути.

Еден килограм тесто се пече за 40 минути.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко