Крцкава фереро обланда: Рецепт кој морате да го пробате

Крцкава фереро обланда: Рецепт кој морате да го пробате

Овој рецепт за обланда е феноменален, а притоа и иновативен!

Состојки:

  • 6 јајца
  • 12 лажици кристал шеќер
  • 200 гр печени лешници
  • 100 гр чоколадо
  • 125 гр путер
  • 3 големи листови обланда

Состојки за глазура:

  • 200 гр чоколадо
  • 3 лажици масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“:

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука