Смути полно шумско овошје

Смути полно шумско овошје

Направете вкусно смути со шумско овошје.

Состојки:

  • 2 банани
  • 300 гр. микс од шумско овошје
  • 1 лажица чиа
  • 200 мл. јогурт

Се става се во блендер и се пие.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула