Солен ролат со пилешки гради и кисела павлака

Солен ролат со пилешки гради и кисела павлака

Солен ролат од готови кори кој ќе го правите постојано!

Состојки:

 • 500 гр кори за пита

Состојки за премачкување:

 • 3 јајца
 • 80 гр гриз
 • 5 гр прашок за печиво
 • 250 мл јогурт
 • 200 мл масло
 • сол

Состојки за фил:

 • 150 гр сирење за пита
 • 150 гр кисела павлака
 • 270 гр пилешки гради
 • оригано
 • сусам

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула