Направете домашна нутела со само 3 состојки (Видео)

Направете домашна нутела со само 3 состојки (Видео)

Неодолив домашен крем…

Состојки:

  • 300 гр печени лешници
  • 125 гр мед
  • 40 гр какао
  • 5-10 лажици вода

Начин на подготовка:

  1. Печените лешници ставете ги во блендер и сомелете до целосно течна и кремаста структура.

     

  2. Во чинија измешајте вода, какао и мед, па додајте мелени лешници. Убаво соединете и домашната нутела е готова.

Уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула