Овие две намирници никогаш не се јадат заедно

Овие две намирници никогаш не се јадат заедно

Постојат намирници кои не треба да се мешаат и консумираат заедно.

Не користете никогаш компири и јајца.

Помфритот има многу скроб, а со јајцата само дополнително се влошува ситуацијата.

Затоа, не се мешаат.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки