Вкусен десерт за 15 минути: Овошна торта со боровници (Видео рецепт)

Вкусен десерт за 15 минути: Овошна торта со боровници (Видео рецепт)

Многу вкусна и освежувачка торта со боровници.

Состојки:

  • 300 гр мелени бисквити
  • 200 гр путер или маргарин
  • 8 лажици млеко
  • 500 мл слатка павлака
  • 200 гр боровници
  • 140-200 гр шеќер во прав
  • 400 гр несолено сирење
  • 10 гр ванилин шеќер

Состојки за декорација:

  • прелив од карамела
  • 150 гр боровници

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула