Брза и многу заситува: Туна салата со пченка

Брза и многу заситува: Туна салата со пченка

Направете си лесна и брза салата со пченка и туна.

Состојки:

  • 1 конзерва туна
  • 1 кромид
  • 1 конзерва пченка
  • 1 лимон
  • неколку кисели краставички и сол

Подготовка:

  1. Се ставаат во сад сите состојки освен лимонот.
  2. Се става туната, со пченка и со сечен кромид, сечени кисели краставички и сол.
  3. Се додава лимонов сок на крај.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта