Пуслици од само три состојки

Пуслици од само три состојки

Пуслици од само три состојки:

Состојки:

  • 1 белка
  • 7 декаграми шеќер
  • малку сол

Подготовка:

  1. Во белката се додава шеќерот, малку сол и се миксира.
  2. Се прават пуслици со шприц, се ставаат на плех со хартија за печење, па на помала температура во рерна се сушат околу еден час.
  3. Тоа е тоа, имате супер десерт.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта