Направете го сами дома: Највкусно маслиново масло со арома

Направете го сами дома: Највкусно маслиново масло со арома

За јадењата да ви бидат повкусни, им мал три со маслиновото масло.

Имено, се што треба е да излупите лук и да ставите во маслиново масло, со што тој нема да скапе.

Откако ќе го употребите користете го маслото за јадења.

Ќе биде ароматично и вкусно.

Повеќе вести на Готви.мк:

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Посно: Палачинки без зејтин

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Овошен колач со јагоди

Десерт готов за 20 минути