Вака најбрзо ќе излупите лук – Нема неред и мака

Вака најбрзо ќе излупите лук – Нема неред и мака

За лесно да излупите лук, најдобриот трик го открива Гордон Ремзи.

Ставете го лукот во сад, ставете и друг сад, протресете и лушпата сама ќе падне.

Инаку, лукот помага за намалување холестерол, за спречување на многу облици рак, за да се исфрлат од телото живата, олово и други материи.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта