Сос со павлака и лук – Совршен додаток на оброците

Сос со павлака и лук – Совршен додаток на оброците

Направете сос со кисела павлака.

Состојки:

  • 1 шолја павлака
  • 3 лажици лимонов сок
  • 2 лажици сенф
  • 2 чешни лук

Подготовка:

  1. Се става се во еден сад, се ситни лукот, се додава павлака, лимонов сок, сенф.
  2. Се меша, се лади и служи.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта