Рибата нема да се распадне при варење – Има еден трик

Рибата нема да се распадне при варење – Има еден трик

За сите љубители на риба, која е исклучително здрава и препорачлива да се јаде, има мал трик како да биде повкусна кога се вари и да не се распадне.

Во водата ставете шолјичка млеко и малку оцет и лимонов сок.

Ќе биде вкусна и ќе остане цела.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта