Вака лукот нема да скапе долго време – Плус добивате ароматично масло

Вака лукот нема да скапе долго време – Плус добивате ароматично масло

Лукот е исклучително здрав и корисен и се употребува во многу оброци.

За да не се скапе лесно и брзо, има мал трик кој може да си го употребите.

Имено, се лупи лукот и се става во маслиново масло до употреба.

Се користи кога и да ви притреба, а кога ќе го потрошите, маслото може да се користи и е ароматично.

Супер е за сосови и салати, како и за готвење.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки