За енергија, болки и расположение – Зошто треба да се користи јаворов сируп

За енергија, болки и расположение – Зошто треба да се користи јаворов сируп

Јаворовиот сируп е здрав и корисен и има малку калории, помага за многу состојби.
Има многу јаки антиоксиданси и помага не само за здравје, туку и за слабеење.
Ќе ви го подобри квалитетот на кожата и косата, помага за енергија, помага за расположение.
Помага и за дигестивниот тракт.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта