Готова за 5 минути: Салата со ореви и марула

Готова за 5 минути: Салата со ореви и марула

Направете вкусна салата со марула и ореви.

Состојки:

  • 1 марула
  • 1 шолја ореви
  • маслиново масло, оцет и сол

Подготовка:

  1. Се сече зелената салата, се стават сечени ореви, се става масло и зачини по избор и оцет.
  2. Се меша и служи.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки