Обланди со плазма и чоколадо (Видео рецепт)

Обланди со плазма и чоколадо (Видео рецепт)

Вкусни и сочни чоколадни обланди со бисквити кои брзо се подготвуваат.

Состојки:

  • 1 пакување обланди
  • 200 гр путер или маргарин
  • 80-200 гр шеќер
  • 100 гр чоколадо
  • 300 гр плазма или други мелени бисквити
  • 380 гр кисела павлака

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко