Направете сами пикантна напивка од урми и ѓумбир

Направете сами пикантна напивка од урми и ѓумбир

Брзо и лесно направете вкусна напивак од урми и ѓумбир…

Состојки:

  • 6 урми
  • 1 парче свеж ѓумбир
  • 4 јаболка
  • 1/2 банана
  • сок од 1 лимон

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во блендер додека не добиете сок без парчиња.

     

  2. Потоа, сокот ставете го во сад и загрејте на шпорет, но внимавајте да не зоврие.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо