Стресот е секојдневие – Изборете се со негативните последици со намирница од кујната

Стресот е секојдневие – Изборете се со негативните последици со намирница од кујната

Живееме во стресно време, опкружени со непредвидливи и неочекувани ситуации, растргнати меѓу работата и семејството, а сето тоа влијае на здравјето.

Сепак, постојат природни решенија со кои може да го намалиме нивото на стрес, иако најважна тука е психолошката компонента кај човекот.

Земете килограм магдонос и добро измијте го и сомелете го. Помешајте го со килограм мед и држете го во ладилник.

Земајте шест пати на ден по едно лажиче, за убивање на стрес и нервоза, како и за опуштање.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки