Појадок од блендер – Зелено смути

Појадок од блендер – Зелено смути

Направете вкусно смути за појадок. За здрав старт на денот. 

Состојки:

  • 1,5 шолји вода 
  • малку марула 
  • 3 стебла целер 
  • ¾ шолји спанаќ 
  • 1 исечено ислупено јаболко
  • 1 исечена круша 
  • 1 исечена банана 
  • сок од пола лимон

 

Се става се во блендер и се пие.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки