Топло чоколадо со цимет и ѓумбир

Топло чоколадо со цимет и ѓумбир

Неодоливо топло чоколадо, идеално во студените денови…

Состојки:

  • 200 мл вода
  • 10 гр свеж корен ѓумбир
  • 150 гр чоколадо за готвење
  • 60 гр горко чоколадо
  • 400 мл слатка павлака
  • 1 лажичка цимет

Начин на подготовка:

  1. Исчистениот корен ѓумбир исечкајте го на кругови, ставете во врела вода и гответе 10 минути на слаб оган. Процедете и во исцедената течност измешајте чоколадо кое претходно сте го искршиле на коцки и слатка павлака.

     

  2. Заедно загрејте со непрекинато мешање додека не зоврие, потоа тргнете од оган, додајте цимет и ставете во шолји.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта