Рецепт за брза вечера: Вкусни пирошки меки како душа

Рецепт за брза вечера: Вкусни пирошки меки како душа

Задолжително пробајте, можат да бидат и слатки и солени.

Состојки:

  • 3 јајца
  • 300 гр кравјо младо сирење
  • 300 гр брашно
  • 1 кесичка прашок за печив
  • 1 лажичка сол
  • масло по потреба

Начин на подготовка:

  1. Разматете јајца, додајте изгмечено сирење, сол и додајте брашно измешано со печиво. Разматете тесто, растегнете на дебелина од 1 см, потоа сечете на ленти и пржете во врело масло.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бокина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо