Го оштетува желудникот – Овошје кое не смее да се јаде на празен стомак

Го оштетува желудникот – Овошје кое не смее да се јаде на празен стомак

Крушата е здраво и корисно овошје, но сепак има важно правило за неа.Крушата никако не се јаде на празен желудник.

Имено, има груби влакна кои може да ја оштетат слузокожата на цревата ако се јаде на празен стомак.

Затоа, круша нека биде ваш избор по ручекот или по појадокот.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки