Делуваат како природен ибопрофен – Маслинките помагаат за 100 болести

Делуваат како природен ибопрофен – Маслинките помагаат за 100 болести

Маслинките се мали топчиња кои имаат одличен и силен вкус и арома, а се препорачуваат често да се на менито за исхрана.

Помагаат за кардиоваскуларни болести, за намалување холестерол, и за спречување срцев удар.

Помагаат и за намалување на висок крвен притисок.

Исто така, тие се диетални и ни помагаат да слабееме и топиме сало.

Делуваат и како природен ибупрофен па намалуваат болка, а помагаат и за здравје на косата и кожата.

Помагаат и да се спречат алергии.

Јадете ги маслинките често. Ставајте ги во оброци, салати, земајте ги и свежи.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки