Ако икате ви треба една намирница – Ставете ја под јазикот и веднаш ќе пресанете

Ако икате ви треба една намирница – Ставете ја под јазикот и веднаш ќе пресанете

Постои намирница од кујната која помага при икање, а тоа е шеќерот.

Само малку шеќер под јазикот ќе го спречи икањето.

Делува на нервите кои праќаат сигнали до мускулите за дијафрагмата, од каде дошло до икањето.

Пробајте.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки