Една шолја не прави здрави – Зошто треба да пиеме јогурт

Една шолја не прави здрави – Зошто треба да пиеме јогурт

Сите сакаме вкусна чаша јогурт, совршено оди со сендвичи, со тесто, мекици, пити, тестенини…а ова се сите предности.

Јогуртот намалува киселини во желудникот и цревата, и создава позитивни бактерии за стомакот.

Помага со калциумот за коските и општото здравје на телото.

Помага и за полесно празнење и варење на храната.

Богат е и со протеини.

Во себе има и витамини од Б групата.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки