Не можете да се откажете од цигари? – Овие намирници го чистат телото

Не можете да се откажете од цигари? – Овие намирници го чистат телото

Пушењето е навика која е штетна и од која тешко се откажуваме, но помагаат неколку намирници од кујната, за да го исчистите телото.

Треба да внесувате што повеќе здрави намирници, а тука е прв зелениот чај кој го чисти телото, воедно е супер како течност во телото.

Помагаат и морковите кои ја штитат кожата која никотинот ја прави сува.

Брокулата, зелката, лимон, портокал, киви, прокељ, се само дел од намирниците кои ќе ви помогнат, а воедно и ви го чистат телото.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки