Зошто треба да користите ленено семе – За што се помага

Зошто треба да користите ленено семе – За што се помага

Лененото семе се препорачува да го имате дома секогаш, евтино е, а навистина помага за разни тегоби и проблеми.

Помага за заштита од срцеви заболувања, за висок притисок, има и антиканцерогено дејство, против мозочен удар и тромбоза, како и целосно здравје и имунитет.

Се препорачуваат две мали лажички на ден за целосно здравје.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки