Смути зимска идила

Смути зимска идила

Направете смути – зимска идила.

Состојки:

  • 2 шолји спанаќ
  • 5 урми
  • 2 портокали
  • 2 стебла целер
  • 2 шолји вода

 

 

Се мие се, се лупи и се става во блендер.

Повеќе на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Шеф Марк де Јонг во живо од натпреварот помеѓу Манчестер и Реал

ФОТО: Марк од „Брза кујна” ја покажа ќерката

ФОТО: Погледнете во чија прегратка заврши Марк од „Брза кујна”

ФОТО: Марк од Брза кујна ја покажа сопругата

ФОТО: Водителката изненади – ова се новите Марк и Никола во „Брза кујна”

Шеф Марк Де Јонг најави голем кулинарски настан годинава во Македонија

ФОТО: Еве како Марк де Јонг го честиташе Денот на готвачите

ФОТО: Марк од „Брза кујна” ги израдува колегите