Посна салата со макарони и печурки

Посна салата со макарони и печурки

Направете посна салата со макарони и туна.

Состојки:

  • 1 кесе макарони
  • 1 конзерва туна
  • 1 конзерва пченка
  • 200 гр. маринирани шампињони
  • 200 гр. посен мајонез

 

 

Се варат тестенините и се цедат, се додаваат печурките сечени со пченка и туна, па мајонез и зачини.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки