За доручек: Јајца од рерна

За доручек: Јајца од рерна

Вкусен и брз доручек…

Состојки:

 • 3 јајца
 • 100 гр крем сирење
 • малку прашок за печиво
 • сол

Начин на подготовка:

 1. Одвојте ги жолчките и белките. Белките претворете ги во снег, а жолчките разматете ги со сирење, сол и прашок за печиво.

   

 2. Потоа лажица по лажица смесата со белки ставете ја во жолчките па измешајте, да биде доволно густо за обликување.

   

 3. Печете околу половина час на 150 степени.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки