Супер по работа: Комплетен ручек кој ќе биде на маса за 20 минути

Супер по работа: Комплетен ручек кој ќе биде на маса за 20 минути

Направете си комплетен и вкусен ручек кој ќе биде на маса за 15 минути.

Состојки:

 • 300 гр. пилешко месо
 • 150 гр. шампињони
 • 100 гр. моркови
 • 3 пиперки
 • 2 тиквички
 • сол, бибер, црвен пипер, масло
 • 1-2 лажици доматно пире

Подготовка:

 1. Се загрева малку масло на тефлонска тава и се додава месото сечено на коцки.
 2. Се пржи 5-8 минути и се додаваат сечените шампињони и сечениот и лупен морков.
 3. Се динста да омекне зеленчукот и се додаваат сечени пиперки и тиквички, со зачини.
 4. Се додава после 10 минути доматен сос.
 5. Подготвено е за служење.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки