Ако ви остана супа – Вака спречете да се размножуваат бактерии во неа

Ако ви остана супа – Вака спречете да се размножуваат бактерии во неа

Ако правевте супа, а не ја изедовте веднаш, со еден трик спречете да се развиваат бактерии во неа.

Извадете го кромидот и лукот од неа.

Тие придонесуваат да се шират бактерии.

Ова особено се изразува кога е потопло времето.

Повеќе на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед