Еве како да декорирате салфети за свечена трпеза

Еве како да декорирате салфети за свечена трпеза

На секоја свечена трпеза посебно внимание се посветува на приборот и салфетите.

Еве многу едноствен начин за декорирање салфети во кои ќе го ставите приборот.

Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта