Бешамелот го спасува ручекот – Има корисна намена

Бешамелот го спасува ручекот – Има корисна намена

Секое пресолено јадење може да се спаси со сос.

Најкорисен е бешамел сосот зошто има многу млеко, а тоа неутрализира вкус.

Млекото неутрализира сол.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава