Зошто да пиеме вода наместо кафе наутро?

Зошто да пиеме вода наместо кафе наутро?

Водата е најздравиот напиток на светот и сите знаеме колку е важна за телото.

Наутро наместо кафе, испијте шолја вода.Го штити дебелото црево.

Помага за полесно апсорбирање хранливи материи.

Произведува нови ќелии.

Помага за слабеење.

Помага за пдообар имунитет.

Помага за сјајна кожа.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта