Содата е многу корисна но има важни правила – Што не смее да се чисти со неа?

Содата е многу корисна но има важни правила – Што не смее да се чисти со неа?

Содата е здрава и корисна и помага за многу домашни проблеми, но во еден случај не се користи.

Имено, не ја користете за чистење површини од алуминиум.

Таа нагризува и ќе го оштети.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

Студени раце и стопала? Еве на кои здравствени проблеми може да укажуваат

5 природни маски за лице против акни

Природен рецепт кој го лечи болното грло

Кои чаеви помагаат при слабеење?

Вежбате, а резултатите се слаби? Еве што да јадете

Совети кои дерматолозите нема да Ви ги откријат

Рецепти за природни, а ефикасни маски за лице за зимските денови