Ако ви паѓа косата – Јадете ги овие намирници за да го решите проблемот

Ако ви паѓа косата – Јадете ги овие намирници за да го решите проблемот

Ако мака мачите со опаѓањето на косата, иако користите препарати, тоа е знак дека ви фали важен витамин во телото.

Се работи за витаминот Б9, кој освен преку паѓање на косата, се изразува и преку лупење на кожата, бледост, умор и губење апетит.

Јадете бубрези, авокадо и јајца.

Корисни се и рибата и целерот.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

Студени раце и стопала? Еве на кои здравствени проблеми може да укажуваат

5 природни маски за лице против акни

Природен рецепт кој го лечи болното грло

Кои чаеви помагаат при слабеење?

Вежбате, а резултатите се слаби? Еве што да јадете

Совети кои дерматолозите нема да Ви ги откријат

Рецепти за природни, а ефикасни маски за лице за зимските денови