Циметот помага за цела листа болести

Циметот помага за цела листа болести

Циметот е здрава била која  го јакне срцето, помага и за правилна работа на желудникот, за нервите и за тешко празнење.

Помага и за инфекции, за забите и за дијабет.

Користете цимет и за кожни проблеми и против стрес.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство