Се топат во уста: Неодоливи рафаело топчиња готови за 5 минути

Се топат во уста: Неодоливи рафаело топчиња готови за 5 минути

Брзо и лесно подгответе неодоливи рафаело топчиња!

Состојки:

  • 200 мл кондензирано млеко
  • 100 гр млеко во прав
  • 100 гр кокос
  • 1 кесичка ванилин шеќер
  • лешници

Начин на подготовка:

  1. Само измешајте ги состојките како што е прикажано во видеото, од смесата направете топчиња, па во секое топче ставете лешник и извалкајте во кокос.

Уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Златина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо