За сите проблеми со крвта – За што се служи цвеклото

За сите проблеми со крвта – За што се служи цвеклото

Цвеклото е здрава намирница која се препорачува да се јаде и во лето и во зима.

Цвеклото има антибактериско дејство, делува како антианемик, антиоксидант.Помага со своите витамини и влакна, особено е богат со масти и белковини, и најдобар е за јакнење на крвта, особено при анемија.

Ја подобрува и циркулацијата, го намалува притисокот.

 

Повеќе на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед