Кога не ви се готви по работа: Брз ручек од само три состојки

Кога не ви се готви по работа: Брз ручек од само три состојки

Направете брз ручек од три состојки.

Состојки:

  • 500 гр. пилешко
  • 1 л. павлака за готвење
  • 2 кеси супи од печурки

 

Подготовка:

  1. Се редат во огноотпорен сад пилешкото, а врз него содржината од кесето за супа, па се меша и се става павлака за готвење.
  2. Се става во загреана рерна на 200 степени и се пече додека не порумени убаво.
  3. За помалку од половина час е готово.

Уживајте!

Повеќе  на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед