Крем за торти и колачи – Со него се три пати повкусни

Крем за торти и колачи – Со него се три пати повкусни

Супер вкусен крем за торти и колачи.

Состојки:

  • 1,5 л. млеко
  • 1 шолја брашно
  • 6 јајца
  • 1 ванила
  • 1 шолја шеќер

Подготовка:

  1. Се става млекото да се стопли на оган со ванилата, но не и да зоврие.
  2. Се матат во друг сад јајца со брашно и шеќер.
  3. Се додава смесата во млекото со мешање.
  4. Супер е за торти и колачи.

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед