Еднакво вкусни како и обичните: Посни кифли без млеко и јајца (Видео рецепт)

Еднакво вкусни како и обичните: Посни кифли без млеко и јајца (Видео рецепт)

Вкусни кифлички, без јајца и млеко.

Состојки:

  • 1 кг брашно
  • 500 мл топла вода
  • 40 гр квасец
  • 1 лажичка шеќер
  • 2 лажички сол
  • 250 гр маргарин
  • масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство