За сирењето да не пушти вода – Има мал трик

За сирењето да не пушти вода – Има мал трик

Проблем со сирењето може да биде само тоа што кога  го ставаме во пластичен сад, лесно испушта вода и се суши, а добива и силен мирис.

Сепак, има спас. Во кутијата каде го чувате ставете 2-3 неварени макарони.

Тие ќе ја впијат веднаш влагата.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Најдобар совет да не се исуши сирењето

Топено сирење

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата