Рецепт за куглоф без печење – брз и едноставен

Рецепт за куглоф без печење – брз и едноставен

Брз рецепт за куглоф – без печење.

Состојки:

  • 3 пудинга од чоколадо
  • 200 гр путер
  • 150 гр чоколадни бисквити
  • 150 гр обични бисквити
  • чоколадо
  • ореви по потреба

Начин на подготовка:

  1. Пудингот згответе го по упатството, па наредете ги состојките по редослед како што е прикажано во видеото. 
  2. Изладете го куглофот 2-3 часа, па послужете.

Уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Златина кујна“:

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство