Неодоливи шненокли: Традиционален рецепт

Неодоливи шненокли: Традиционален рецепт

Видео рецепт за традиционална подготовка на шненокли.

Состојки:

  • 1 л млеко
  • 6 јајца
  • 4 лажици кристал шеќер
  • 40 гр ванилин шеќер
  • 2 рамни лажици меко брашно

Начинот на подготовка е брз и едноставен, а деталите погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта